Vision Quest na Tenerife

JustLove a Cestasrdce vám společně nabízí

prosincový Vision Quest na Tenerife

ve dnech 29.11.-8.12.2017

pro max. 20 účastníků

Pokud jste na křižovatce života, v nějaké oblasti života potřebujete jasnost a sílu a lásku, pak toto je jedinečná příležitost, jak odjet na pořádné hluboké odloučení, pokud se potřebujete hluboce nadechnout, zregenerovat duševní i fyzické síly, uvolnit mysl a s partou otevřených lidí daleko od domova v nádherné přírodě, v zádech mít horu Teide a před sebou oceán, pak Tenerife vision quest je právě pro vás.

"Nech staré odejít, odpust a otevři se novému začátku

Nechte mě tváří v tvář pravdě a již tu není co vysvětlovat, není co dodat…"
Pablo Neruda

 

Cítíte také, že potřebujete po delší době odpočinek a čas jen pro sebe? Vnímáte, že jednu životní etapu ukončujete a připravujete se na další?

Jste na křižovatce a čeká Vás důležité rozhodnutí? Cítíte, že potřebujete ve svém životě udělat inventuru a najít nový směr?

Chybí Vám v zimním období sluníčko a moře?

Pokud ano, máme pro Vás dobrou zprávu:

Společně se Zdeňkem Weberem jsme pro muže a ženy připravili nádherný a hluboký 10-denní program Hledání vize na Tenerife.

Ostrov Tenerife (největší ze sedmi Kanárských ostrovů) má velmi silnou léčivou energii a pro nás je v zimních měsících klimatickým rájem. Ne náhodou je dlouhodobě nazýván ostrovem věčného jara.

Všechny živly jsou zde významně zastoupeny. Dominantu ostrova tvoří magická sopka Teide (3718 m), která byla naposledy aktivní v roce 1909.

Dovolujeme si Vás tímto pozvat na prosincový Vision-quest (Hledání vize) na Tenerife

Dejte si hodnotný dárek k Vánocům!

Co Vás čeká?

Restart, teplo, moře, ohnivá energie, odpočinek, detox, vize pro život

Co je vision quest?

Hledání vize je jedním z nejsilnějších a nejúčinnějších přechodových obřadů, které známe.

 

Od dávných časů byl absolvován v různých formách snad ve všech kulturách a my cítíme velkou vděčnost, že se tento důležitý životní okamžik vrací opět do naší společnosti.

Je důležitým předělovým a orientačním bodem v jednotlivých etapách lidského života.

Souvisí s přirozenou potřebou člověka nacházet odpovědi na své otázky a vstupovat do hlubšího kontaktu sama se sebou i se silami, které nás přesahují.

Je to unikátní zkušenost a prožitek vědomého tvoření své budoucí reality.

Hledání vize vám může přinést?

  • dovršení starého cyklu života
  • průchod/přechod skrze práh neznáma a návrat jako znovuzrozená bytost
  • objevení svého nejdůležitějšího smyslu a poslání

Tak jak stojíš zakořeněn do své rodné půdy a vztahuješ ruce jako rostlina ke světlu Dědečka Slunce, tak budeš i pátrat po svém místě na zemi mezi národy. Uvítáš všechny, kteří se vydali na cestu před tebou, bez ohledu na jejich barvu nebo víru.

A jak budeš hledat poznání sebe sama, zjistíš, že nejsi ani bílý, ani černý, ani červený člověk. Jsi mixem všeho, soutok, duha. Každá myšlenka, cit, modlitba, sen  nebo píseň bude rezonovat silou vašich společných předků.

Skrz tebe a obřad, který vykonáš dosáhnou tvé babičky a dědové od začátku doby dopředu k naplnění naší společné vize - a té neustále se vyvíjející se vzájemné závislosti všech národů a žijících tvorů na zemi.

"Ani Já, ani nikdo jiný, nepůjde cestu za Tebe.

Musíš jít sám."

Walt Whitman, Zpěv o mně

Hledání vize je znovuoživený přirozený proces hledání osobního životního poslání prostřednictvím devíti dnů a nocí strávených v přírodě.

Budeš veden procesem o 3 stádiích.

  • ODLOUČENÍ. Po nějakou dobu se budeš připravovat na odchod od svého minulého světa, abys vše zanechal za sebou. Až nastane ten pravý čas, oddělíš sám sebe od předešlých zájmů a budeš odebrán od všech běžných kontaktů. Příprava – 3 dny hluboká inventura dosavadního života. (první část přípravy proběhne již 2. listopadu od 17:00 do 20:00 v Praze. Místo bude upřesněno. Pro ty, kteří se nebudou moci zúčastnit fyzicky, je tu možnost připojit se přes skype)
  • PRÁH ,nebo také "POSVÁTNÝ SVĚT". Vstoupíš na práh/přechod až překročíš omezení svého dřívějšího života a zahájíš čas zkoušek. Zde na prahu budeš zkoušen,stejně jako hrdina/hrdinka v dávných letech. Zde na posvátné hoře vykonáš své "poslední" povstání, umíráním starého, přivítáním nového. Solo – Hledání vize – 4 dny a 4 noci v přírodě jen s vodou a sám se sebou
  • VTĚLENÍ. Na tvé cestě zpět si osvojíš úkol přinést sám sebe, svou vizi, své porozumění do reálného světa pro blaho svých lidí.

Některých částí přípravné a intergrační fáze se na Tenerife jako třetí mentor zúčastní Šárka Weberová.

V roce 2016 proběhl velmi úspěšně první Tenefie Quest a 14 účastníků odjíždělo naplněni silou a novými uvědoměními a otevřeností vůči sobě a životu.

Tres Pinos“ - Tři borovice

Seznámili jsme se s Carlosem, strážcem základního tábora Vision-questu. „Tres Pinos“ (Tři borovice), je ve výšce 1000m a je odtud krásný výhled na oceán i na sopku.

Jedná se o posvátné místo, které navštěvuje pravidelně i babička Margarita (jedna ze Třinácti babiček), mexická léčitelka a strážkyně mayské tradice. Co se vybavenosti místa dotýká, je velmi skromné, ale duch tohoto místa je silný a jeho podpora vizionářům je významná.

Glamp Tenerife - základní tábor pro přípravnou a integrační fázi

Předběžně jsme pro Vás zarezervovali ubytování v ekologické oáze s vlastní bio zahradou, která je ideálním, skromným útočištěm pro hlubokou práci i odpočinek.

“Glamp” je 15 minut pěšky od pláže a pro zájemce je tu možnost objednat si energetizující snídaně z potravin vypěstovaných převážně přímo v místě na permakulturní zahrádce.

 

Na tomto místě bude probíhat přípravná a integrační fáze vision questu.

Do přípravného tábora Glamp Tenerife je možné dorazit dříve než 29.11. a odjet později než 8.12. (doporučujeme např. pobyt 26. - 12.12. nebo 29.11 - 16.12.).

 

Začínáme 29.11. v 18h v Glamp Tenerife.

 

Ubytování v Glamp Tenerife vychází díky množstevní slevě na 35 EUR/osoba/noc.

 

Ubytování je ve větších luxusnějších stanech.

 

Na foto přípravného tábora se můžete podívat na glamptenerife.com. Na místě je k dispozici kuchyňka a v blízkosti obchod, můžeme si vařit společnými silami, večer je možné využít blízké restaurace.

 

V případě požadavku na vyšší standard ubytování můžete např. využít nabídky centra Christoforo, vzdáleného 5 minut od Glamp Tenerife, nebo jakékoli jiné možnosti v blízkém okolí dle vlastního výběru.

 

Ubytování si zajišťuje každý účastník sám. V případě ubytování v Glamp Tenerife uveďte při objednávce slevové heslo “Visionquest CZ”.

Více informací k ubytování, stravě, technickým a logistickým otázkám:

Michal, 736 510 394, kubasa@seznam.cz

 

Letenky si zajištuje každý účastník sám.

Cílové letiště je Tenerife Jih (TFS).

Doporučení na přímé lety z Prahy či z Vídně jsou ZDE

- pro individuální zadávání letů dle vlastních potřeb: https://www.skyscanner.cz  

Další informace

Cena Vision Questu: 14.000 Kč vč. DPH

V ceně není zahrnuto ubytování, jídlo a letenky.

Letenka: 4 – 8.000 Kč

Ubytování: 3 – 5.000 Kč

Jídlo: 2 – 3.000 Kč

Přeprava ze základního tábora na místo Visionquestu a zpět: 300Kč

Odhadované celkové náklady: 23 – 29.000 Kč, dle volby letu, ubytování a stravování

Jak se dostat na Tenerife?

Letecky, nejširší nabídku poskytuje asi skyscanner.cz (zpáteční letenka se dá pořídit již od cca 6.000Kč, ale ještě i 8.000Kč je dobrý standard)

 

Můžete pro porovnání hledat i na letuska.czstudentagency.cz nebo kiwi.com

 

Ideální jsou přímé lety (pouze v pondělí a pátek – doba letu 5 – 5,5 h), ale z vlastní zkušenosti i jeden přestup s celkovou délkou 10 – 12h je ještě příjemná varianta.

Jak se dostat z letiště do Glamp Tenerife?

a) expres kyvadlová doprava „shuttle“ (25 min) cena cca 5 EUR

http://www.suntransfers.com/

 

b) hromadnou dopravou (cca 1 h)

na oficiálních stránkách hromadné dpravy Tenerife http://www.titsa.com/index.php/en/ zadáte výchozí stanici: Arona, Airport

a cílovou stanici: Adeje (město), Calle del Horno 10 (ulice)

např.

https://www.google.com/maps/

 

c) taxi – dle místa a potřeby

Co potřebuji s sebou?

  • teplý spacák!!! (v prosinci, v místě Vision questu, ve výšce 1000 m n. m., může v noci klesnout teplota i na +10°C (v extrémech až na +5°C)
  • funkční prádlo
  • po přihlášení obdržíte příručku na vision quest s dalšími informacemi

Mám otázky?

Pokud máte otázky, neváhejte nás kontaktovat - rádi Vám odpovíme.

Zdeněk Weber, 733 779 781, weber108@gmail.com

Michal Kubasa, 736 510 394, kubasa@seznam.cz

Těšíme se na setkání s Vámi

Zdeněk Weber, Michal Kubasa a Šárka Weberová

www.justlove.cz a www.cestasrdce.cz

PŘIHLÁŠKA NA TENERIFE QUEST

Vaše přihláška je platná po zaplacení nevratné zálohy 4.000 Kč včetně DPH.

 

Celá částka 14.000 Kč vč. DPH musí být uhrazena nejpozději do 27.10. 2017 (na základě vystavené faktury).

Vaše dotazy